LİDERİMİZ SAYIN DEVLET BAHÇELİ YKS'DE GÜNDEME GELEN ÖĞRENCİYİ YALNIZ BIRAKMADI

LİDERİMİZ SAYIN DEVLET BAHÇELİ YKS'DE GÜNDEME GELEN ÖĞRENCİYİ YALNIZ BIRAKMADI

Paylaş:

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen üniversiteye geçiş sınavlarında gündeme gelen ve anne babası olmadığı için eksik belgelerini getirecek kimsenin olmadığını söyleyen Ayşe Sabancalı'yı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey yalnız bırakmadı.

Osmaniye'de Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) gireceği sırada kimliğini otomobilde unutan ve polisin 'annen-baban nerede' sorusu üzerine 'ikisi de vefat etti' diye cevap veren 19 yaşındaki Ayşe Sabancalı tüm Türkiye'yi ağlattı. Polislerin ve yakınlarının yardımıyla kimliği getirilen ve sınava giren Ayşe Sabancalı'nın eğitim masrafları Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in talimatlarıyla Osmaniye Vakfı tarafından karşılanacak.

Açıklama Osmaniye Vakfı resmi hesaplarından "Osmaniye'de üniversite sınavına girişi sırasında gündeme gelen, hem yetim hem de öksüz kızımız Ayşe Sabancalı'nın, devlet ya da vakıf fark etmeksizin hangi üniversite ve bölümde okumak istiyorsa, Vakfımızın Kurucusu ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatları ile Osmaniye Vakfı olarak tüm eğitim masraflarını üstleneceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz." İfadeleriyle paylaşıldı.