GENEL BAŞKANIMIZ AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN 3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

GENEL BAŞKANIMIZ AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN 3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

Paylaş:

3 Mayıs 1944, tarihin dönüm noktası, Türk milliyetçilerinin gurur kaynağı, baskı ile zulme karşı en güçlü silahın fikir olduğunu dosta düşmana ilan eden yeniden doğuşun sembolüdür. 

 

78 yıl önce, Türklüğü gönüllerinde bayraklaştıran dava insanları adamlığın, adanmışlığın ve ahlaklı duruşun en mümtaz örneklerini sergilemişlerdi. 

 

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve merhum Hüseyin Nihâl Atsız'ın da aralarında bulunduğu 23 şuurlu Türk milliyetçisinin gösterdiği dik duruş, Türk milliyetçiliğinin yolunu aydınlatan bir meşale olmuştur. 

 

Çok şükür Türk milliyetçiliğinin haklı davasını dün engelleyemediler, bugün de emellerine muvaffak olamayacaklardır.

3 Mayıs’ın emanetleri her daim bizimledir. 

 

78 yıl evvel verilen şerefli mücadelenin bugün bir sur'u olan Ülkü Ocakları olarak Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin öncülüğünde 3 Mayıs ruhu ile geleceği kavrayacağız. 

Kendini geliştirmiş, ülkemize ve Türk Dünyası'na hizmet edecek; Türkçü–Turancı, "dilde, fikirde, işte birlik" sonrasında dijitalde de birlik anlayışıyla Türk milletinin geleceği olan nesilleri çağa uygun şekilde dijitalde birlik anlayışıyla, Turancılık fikriyle hareket etmelerini sağlamak için çalışıyoruz. 

 

Kuvvet bulduğumuz ruhu ortaya çıkaran, Türk Milliyetçiliğinin varlık mücadelesini korkmadan veren, ülkülerini çekinmeden savunan, Türkçülük-Turancılık ülküsünü yaşatan fikir ve dava insanlarını, inandıkları yoldan dönmeyen ve taviz vermeyen kahraman büyüklerimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. 

Bu vesileyle 3 Mayıs Milliyetçiler Günümüzü kutluyorum.

Ahmet Yiğit Yıldırım

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı