GENEL BAŞKANIMIZ AHMET YİĞİT YILDIRIM BEY'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI -09.07.22

GENEL BAŞKANIMIZ AHMET YİĞİT YILDIRIM BEY'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI -09.07.22

Paylaş:

Bayramlar, al bayrağımız gibi bağımsızlığın simgesi, birlik ve beraberliğimizin manevi güvencesidir.

Dini ve milli bayramlarımız bizi biz yapan, kökümüze, tarihimize ve maneviyatımıza bağlayan ve birliğimizi pekiştiren müstesna dönemlerdir.

Doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir aile olan Türk milleti bayram şuuruyla, huzur ve refahın, adalet ve hakkaniyetin mihveri olduğu bilinciyle her zeminde bu hissiyatı ispat edecek dirayete ve birliğe sahiptir.

Kurban; Allah'a yakınlaşmak, mazlumlarla paylaşmaktır.

Türk milleti Allah rızası için kestiği kurbanların ilahi mükâfatıyla önündeki engelleri aşacak, daha güçlü bir şekilde bekasına, varlığına ve kimliğine sonuna kadar sahip çıkacaktır.

Bu bayramda yine Avrupa Türk Konfederasyonu ve Ülkü Ocakları üzerinden bağışlanan kurbanlar, il ve ilçe Ocaklarımız tarafından büyük bir özveriyle; şehit ailelerimize ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Özbekistan, Batı Trakya, Makedonya, Kerkük, Kırgızistan ve Türk dünyasının birçok farklı noktasında Kurban ibadetinin gerekliliklerini soydaşlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Kurban Bayramı’nın Türk-İslam alemine hayırlara vesile olmasını ve yapılan ibadetlerin kabulünü diliyor, esir Türk yurtlarında da özgürce bayramların kutlanacağı günlerin en kısa zamanda gelmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

AHMET YİĞİT YILDIRIM

ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI GENEL BAŞKANI