GENEL BAŞKANIMIZIN 27 MAYIS ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MÜNASEBETİYLE YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMA

GENEL BAŞKANIMIZIN 27 MAYIS ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MÜNASEBETİYLE YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMA

Paylaş:

Ülkücü Şehitlerimiz, dünyaya Türk-İslam ülküsünün irfanıyla bakmış, bu uğurda tarihin akışına cesaretleriyle ve fedakarlıklarıyla yön vermişlerdir. Milletimizin bayraktarı, davamızın iftiharı olmuşlardır.

Türk İslam ülküsünü hayatına yansıtan, ülkücü hareketin abideleşmiş şahsiyetlerinden Gün Sazak Bey ise Gümrük ve Tekel Bakanlığı görevi süresince gösterdiği tavır ile milletimizin teveccühünü kazanarak, Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in abideleşen isimlerinden olmuştur.

Kutlu davamızın müdafaa ve mücadelesinde alçak suikastlere, namert pusulara, kalleş saldırılara uğrayan şehitlerimiz başlarını yere eğmemiş, bayrağı yere düşürmemişlerdir.

Türk milletinin tarihsel haklarına, binlerce yıllık varlığımıza, milli birlik ve beraberliğimiz ile devletimizin bekasına kast edenlere karşı korku nedir bilmeden canlarını ortaya koyarak mücadele etmişlerdir.

27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü’nde merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'i, Ruhi Kılıçkıran'dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na tüm Ülkücü Şehitlerimizi ve Şehit Gün Sazak Bey’i rahmet ve minnetle anıyoruz.
Cenab-ı Allah hepsinden razı olsun, ruhları şad olsun.

 

Ahmet Yiğit Yıldırım

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Genel Başkanı